>

Jak odżywić często odkażane dłonie w czasie epidemii?

Wygląd dłoni jest bardzo ważny w życiu codziennym, staje się również wizytówką. Zwłaszcza zimą skóra narażona jest na suche powietrze, a także wahania temperatur czy ochłodzenie. Nie jest to jednak jedyny czynnik, ponieważ praca fizyczna, promieniowanie UV lub częste procedury służące odkażeniu oraz dezynfekcji rąk powoduje szereg niekorzystnych skutków dla skóry dłoni. Jest wiele metod jak poradzić sobie z tym problemem.

Piękna i odżywiona skóra dłoni

Aby móc cieszyć się gładką i nawilżoną skórą należy przyjrzeć się jej budowie. Dłonie wyróżniają się na tle innych obszarów skóry, ze względu na wyjątkowo cienką warstwę tkanki tłuszczowej oraz całkowity brak gruczołów łojowych.

Łatwo więc doprowadzić do jej przesuszenia, podrażnienia co skutkuje drobnymi uszkodzeniami skóry, utrzymującym się zaczerwienieniem a nawet pękaniem w najbardziej wystających okolicach. Dłonie stają się niemiłe w dotyku, szorstkie, nieraz powodują odczucia bólowe poprzez zaburzoną ochronę – warstwę hydrolipidową.

 Czym jest bariera ochronna naskórka?

Warstwa lipidowa naskórka to złożona mieszanina tłuszczy, zarówno endogennych (wewnętrznych) jak i egzogennych (dostarczanych
z zewnątrz) oraz wody. W skład płaszcza lipidowego wchodzą zarówno białka takie jak kolagen czy elastyna, naturalny w skórze czynnik nawilżający, skwalen, ceramidy oraz wolne kwasy tłuszczowe.

Odpowiednie proporcje pozwalają na lepsze przenikanie substancji w skórę, zapewniają elastyczność i młody wygląd skóry, chroniąc tym samym przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi jak m.in promieniowanie słoneczne. Wytworzona okluzja zapobiega nadmiernej utracie wody przez naskórek.

Częste mycie dłoni wysusza skórę.

Jak odbudować wysuszoną skórę dłoni?

Skóra dłoni każdego dnia jest narażona na wiele drażniących czynników. Do tej grupy można zaliczyć również stosowanie nieprawidłowej pielęgnacji: brak regularnych peelingów, nieodpowiednia konsystencja oraz mało bogaty skład produktu, który nie jest wystarczający, aby poradzić sobie z zaburzoną równowagą hydrolipidową naskórka.

Warto unikać substancji drażniących, między innymi alkoholi. Jednak jak poradzić sobie z prawidłową pielęgnacją zwłaszcza w okresie epidemii?

Jak odżywić często odkażane dłonie w czasie epidemii?

Stosowanie wielokrotnie w ciągu dnia preparatów na bazie alkoholi jest konieczne w przypadku bezpieczeństwa, dezynfekcji skóry rąk. Skutkiem ubocznym jest jednak silne podrażnienie skóry, a przy dłuższym stosowaniu również silnego wysuszenia. Na poprawę skóry dłoni może wpłynąć częste kremowanie rąk. Co ważne, w kremach powinny się znaleźć składniki silnie regenerujące i odżywcze, lipidy, aby odbudować naruszoną warstwę ochronną skóry. Warto zwrócić uwagę na takie substancje jak skwalen, trójglicerydy, kolagen, masło shea, czy witamina H.

W domowym zaciszu warto wypróbować:

  • kompres w postaci grubej warstwy kremu + rękawice bawełniane
  • krótka kąpiel w oliwie z oliwek
  • peeling kawowy, solny, cukrowy
  • zabieg parafinowy
  • maseczka z płatków owsianych i miodu

Podczas epidemii skóra narażona jest na częsty kontakt z wodą, mydłem (detergenty) oraz preparaty z alkoholem, ponieważ jako jedyne są skuteczne w zwalczaniu wszelkich bakterii oraz wirusów, zarówno z powierzchni płaskich jak i skóry. Jak poradzić sobie ze słabą kondycją skóry, jeśli podstawowe działania nie są wystarczające? Warto wypróbować profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które z powodzeniem można wykonać również na okolice podrażnionych dłoni.

Pamiętaj o częstym nakładaniu kremów silnie nawilżających na dłonie.

Zabiegi, które pomogą odzyskać piękną skórę dłoni:

Mezoterapia igłowa podczas zabiegu dochodzi do głębszego podania substancji czynnych. Wyjątkowość zabiegu polega na indywidualnym dobraniu koktajli. Świetnie sprawdzi się przy ekstremalnie przesuszonej i odwodnionej skórze dłoni, która stanie się nawilżona, odżywiona, zregenerowana na poziomie głębszych warstw naskórka.

Mezoterapia mikroigłowa– dzięki mikronakłuciom powstałe kanaliki pomagają w głębszej penetracji składników aktywnych. Zabieg znacząco pobudza zdolność komórek do naprawy stymulując tym samym intensywną produkcję włókien kolagenowych, elastyny, kwasu hialuronowego oraz aktywizuje fibroblasty. Dochodzi do zagęszczenia, ujędrnienia, poprawy elastyczności i napięcia skóry.

Biorepeel– zabieg silnie stymulujący skórę, forma składająca się z kompleksu kwasów oraz aminokwasów silnie zregeneruje skórę, nawilży, wyrówna koloryt. W skórze dochodzi do silnej aktywacji procesów regeneracyjnych oraz naprawczych.

Estgen – preparat innowacyjny, naturalny, o unikalnym zestawie witamin i minerałów odżywi skórę dłoni i przywróci prawidłową regenerację. Zabieg odbudowuje barierę ochronną skóry, dzięki czemu staje się nawilżona i gładka.

Peelingi Chemiczne – nie każdy peeling powoduje złuszczanie, szczególnie polecany kwas o działaniu nawilżającym jest ten z dodatkiem argininy, a także kwas mlekowy, który dodatkowo rozjaśnia, a peeling z użyciem kwasu laktobionowego pozwoli wyciszyć podrażnioną skórę.

 

Popraw kondycję skóry dłoni w gabinecie dzięki szerokiemu wachlarzowi zabiegów.

 

Zatroszcz się o skórę swoich dłoni w tym trudnym dla wszystkich okresie. Wybór kosmetyków oraz zabiegów jest bardzo szeroki, dzięki czemu zachowasz młody i piękny wygląd swoich dłoni. Ominięcie pielęgnacji tej strefy może przysporzyć niemiłych i trwałych problemów ze skórą. Kuracje domowe pozwolą przetrwać trudny czas podczas epidemii, a po wszystkim wypróbuj zabiegi dostępne w Naszej Klinice aby odzyskać zdrowe i silnie nawilżone dłonie. Pamiętaj, że każde z tych zaleceń możesz wykorzystać w każdym dowolnym momencie, gdy skóra Twoich dłoni tego wymaga.