>

Zabiegi na cellulit

Cellulit czyli tzw. pomarańczowa skórka dotyka coraz to większej ilości osób zgłaszających się do gabinetów kosmetycznych. Ówcześnie sądzono iż ten defekt kosmetyczny dotyczy jedynie osób z nadwagą i otyłością. Z biegiem czasu stało się oczywistym, iż cellulit dotyczy również osób o prawidłowej masie ciała. Najczęściej spotykany u kobiet ze względu na budowę oraz ilość tkanki tłuszczowej, lecz coraz częściej zgłaszają się również mężczyźni.

Cellulit ma dwie główne postacie: wodną oraz tłuszczową. Celullit wodny związany jest z gromadzeniem się wody w tkankach skóry, spowodowane jest to zaburzeniem krążenia krwi oraz układu limfatycznego. Objawem często jest obrzęk lub opuchnięcie skóry, zwłaszcza w okolicy kostek. Natomiast cellulit tłuszczowy związany jest z nagromadzeniem komórek tłuszczowych i nierównomiernym rozłożeniem ich w skórze. Jest to najczęstsza postać cellulitu, która dotyka kobiet.

Zatem skąd się bierze?

Według lekarzy oraz kosmetologów przyczyn może być wiele. Jest to składowa takich czynników i uwarunkowań jak predyspozycje genetyczne, także zła dieta i brak aktywności fizycznej czy wspomniana wcześniej otyłość. Nie da się ukryć iż cellulit jest mankamentem estetycznym, który nieraz jest mocno widoczny, trudny do zakrycia w okresie letnim. Nieleczony może prowadzić do cięższego stadium, które wpłynie na prawidłowy stan skóry oraz komfort życia. Warto zmienić tryb życia na bardziej zdrowy oraz poznać możliwe do wykonania zabiegi na usuwanie cellulitu.

Zabiegi na cellulit wspomagają jego usunięcie

Jak możemy wpłynąć na zmniejszenie cellulitu?

W obecnych czasach kosmetologia umożliwia skuteczną walkę z cellulitem za pomocą nowoczesnych urządzeń. Najlepsze rezultaty osiągane są ze współpracą kosmetologa tj. zadbanie również o swój stan zdrowia, dietę oraz prawidłowy wypoczynek czy odpowiednią podaż wody.
W Natural Skin Clinic w Krakowie wykonujemy kilka skutecznych zabiegów na cellulit, które pomagają w jego usunięciu. Są one wykonywane z pomocą najnowszych technologii. Bez wątpienia pomagamy zwalczyć oraz zmniejszyć widoczność cellulitu.

Trwałe usuwanie tkanki tłuszczowej możemy uzyskać dzięki lipolizie iniekcyjnej, już po 3 zabiegach. Natomiast ujędrnienie i modelowanie sylwetki ciała uzyskujemy dzięki zabiegom wyszczuplającym. Jedną z najpopularniejszym zabiegów modelujących sylwetkę ciała jest endermologia, która pozwala na zmniejszenie obwodu ciała, wygładzenie skóry objętej cellulitem i poprawia mikrokrążenie. Często w naszej klinice łączymy zabiegi likwidujące cellulit z karboksyterapią, która przyspiesza niszczenie komórek tłuszczowych, a także usprawnia odprowadzania toksyn z organizmu.

Wypróbuj nasze zabiegi na cellulit: