>

Zabiegi na trądzik

Trądzik jest przewlekłą chorobą skóry o nawrotowym charakterze, dlatego nie wolno przejść obok niego obojętnie. Wymaga zdiagnozowania przyczyny i wdrożenia odpowiedniej kuracji celem poprawy wyglądu skóry. Wbrew powszechnym opiniom nie dotyczy on jedynie osób młodych w okresie dojrzewania. W obecnych czasach dużym problemem jest również Acne tarda – czyli trądzik wieku dorosłego, który charakteryzuje się odmienną genezą. Trądzik pojawia się w różnym wieku ale też na różnym obszarze – twarzy jak i na ciele.

Co jest przyczyną powstawania trądziku?

Spowodowany jest nadmierną produkcja łoju jak również rogowaceniem warstwy rogowej naskórka czy też zmianami hormonalnymi, które prowadzą do zaczopowania się ujść mieszków włosowych. Leczenie trądziku przez odpowiednie zabiegi kosmetyczne

Rodzaje trądziku – z czym walczymy?

Może on występować w różnej formie i od tego również zależy dalsza kuracja w postaci zabiegów kosmetycznych na trądzik.
  • Trądzik zaskórnikowy – charakteryzuje się dużą ilością zaskórników, jest łagodniejszą postacią choroby. Nie powoduje stanów zapalnych.
  • Trądzik zapalny – grudki, cysty oraz stany zapalne skóry będące w głębszych warstwach skóry, mogą pozostawić blizny.
  • Trądzik różowaty – odmienna forma trądziku charakteryzująca się silnym i trwałym rumieniem, najczęściej na policzkach. Mogą również występować grudki i krosty.

Leczenie trądziku w Natural Skin Clinic w Krakowie

Leczenie trądziku jest najskuteczniejsze pod warunkiem szybkiego zdiagnozowania i podjętych kroków leczenia. W naszej klinice kosmetolodzy uczą pacjentów odpowiedniej pielęgnacji domowej skóry trądzikowej, dobierają dermokosmetyki oraz planują zabiegi na trądzik, które pomagają w walce z tym uciążliwym problemem estetycznym. W zależności od problemu skórnego dobieramy indywidualnie plan działania.

Wypróbuj nasze skuteczne zabiegi na trądzik: