Zastanawiasz się jaki wybrać zabieg na ciało, aby skutecznie zadbać o jakość swojej skóry, dodać jej energii, sprężystości, a może chcesz zaznaczyć talię, wymodelować ciało lub po prostu wesprzeć je podczas treningów? Na wszystkie te potrzeby odpowiedzią jest zabieg endermologii.

Dlaczego warto wykonywać zabiegi modelujące?

Zabiegi na ciało są coraz częściej i chętniej wybierane niezależnie od wieku czy typu sylwetki. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Źle kojarzone jedynie z terapią odchudzającą odstraszają część osób. Jest dokładnie odwrotnie, ponieważ zabiegi takie nie skupiają się głównie na spadku tkanki tłuszczowej. Ich głównym celem jest poprawa napięcia skóry, wymodelowanie danej partii, wsparcie podczas problemu wiotkości skóry, a także świetnie radzą sobie w przypadku zastojów żylnych lub spowodowanych nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie.

 

Endermologia to najpopularniejszy zabieg wykonywany zarówno na ciało jak i twarz. Zdecydowanie dla każdego, warto spróbować i przekonać się jak niedużo trzeba, aby poprawić sylwetkę, stan skóry oraz samopoczucie.

 

Korzyści płynące z masażu

 

Zalety masażu podciśnieniowego są duże. Dzięki podciśnieniu i zasysaniu fałdu skórnego głowica rozmasowuje daną partię wpływając tym samym na rozbicie pozbijanej w większe elementy tkanki tłuszczowej. Jest to znaczące zwłaszcza w okolicach ud oraz pośladków, gdzie problem jest najbardziej widoczny. Niechciana skórka pomarańczowa ulega redukcji.

 

Kolejnym plusem jest znaczne polepszenie napięcia oraz poprawa elastyczności skóry. Jeżeli problem dotyczy właśnie nas z powodu odchudzania lub po okresie ciąży, zabieg endermologii pomoże w powrocie do prawidłowego napięcia skóry. Jeżeli jej nadmiar jest spory, może być konieczna wizyta u specjalisty – chirurga.

 

W przypadku wielu chorób widoczne jest zatrzymanie się wody w organizmie. Uczucie opuchnięć oraz usprawnienie układu limfatycznego jest możliwe dzięki zabiegom endermologii. Jak każdy masaż wykonywany dosercowy pozwala na lepszy przepływ limfy, toksyn oraz wody. Efektem jest zmniejszenie opuchnięć, a także uczucie lekkości co zwiększa komfort w codziennym życiu.

 

Co można osiągnąć:

 

 • redukcja cellulitu
 • lepsze ukrwienie skóry
 • rozbicie komórek nadmiernej tkanki tłuszczowej
 • wymodelowanie danej partii
 • zwiększenie napięcia i elastyczności skóry
 • usprawnienie układu limfatycznego
 • redukcja opuchnięć i nagromadzenia wody
 • zmniejszenie wiotkości skóry
 • lepsze samopoczucie oraz relaks

 

Liporadiologia czy Endermologia?

 

Choć nazewnictwo jest nieco inne, oba zabiegi mają podobne działanie. Masaż podciśnieniowy to podstawa obu maszyn, jednak to liporadiologia jest wersją wzbogaconą o dodatkowe funkcje.

 

Aby działać kompleksowo i na wiele problemów jednocześnie powstała liporadiologia, która oprócz masujących rolek posiada również kluczowe dla skóry fale radiowe (RF). Podgrzewając tkanki do około 450C wpływamy na napięcie się włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się mocniejsza i bardziej odporna na wiotczenie.

 

Adipocyty, które są komórkami tkanki tłuszczowej również są wrażliwe na podwyższoną temperaturę. W efekcie ich otoczka się rozpada, a płynna treść zostaje uwolniona. Ruch dosercowy usprawnia jej szybkie przetransportowanie dalej w celu usunięcia z organizmu. Następuje zmniejszenie widoczności cellulitu w masowanym obszarze.

 

Dodatkowo:

 

 • lipokawitacja ultradźwiękowa – rozbija tłuszcz
 • masaż mechaniczny – zwiększa drenaż oraz detoksykację skóry
 • światło LED – intensywnie napina

 

Dla kogo przeznaczona jest liporadiologia?

 

Z tego zabiegu może skorzystać każdy, niezależnie od wieku i płci. Jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych warto wypróbować zabiegi ujędrniające. To zabieg również polecany osobom wysportowanym. Masaż podciśnieniowy powoduje rozluźnienie mięśni i dodatkowe ujędrnienie skóry, aby nadążała ona za procesem treningowym.

 

By cieszyć się efektami zabiegów konieczne jest wykonanie minimum 10 zabiegów 1-2 razy w tygodniu. Jest to metoda nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna jednak wymaga systematyczności tak jak trening.

 

Sport, a masaż podciśnieniowy

 

Kiedy sylwetka jest wysportowana, a sport jest stałym elementem naszego życia nie ma przeszkód by korzystać z zabiegu endermologii. To również świetne wsparcie zarówno dla mięśni jak i skóry.

 

Kiedy problemem jest nadwaga lub właśnie następuje redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej zabiegi oparte na masażu podciśnieniowym wspomogą szybsze efekty oraz zadbają o prawidłowe napięcie, aby efektem terapii odchudzającej nie była wiotka skóra. Warto przemyśleć serię zabiegów już w trakcie początkowej fazy treningów.

 

Niezależnie od tego jaki jest Twój problem, endermologia to zabieg dla Ciebie. Całoroczny, bezpieczny, który posiada jedynie plusy. Miej wpływ na poprawę swojego samopoczucia oraz wyglądu ciała. Choć zabieg ma swoich zwolenników przed okresem letnim, spokojnie można wykonać go w okresie jesienno-zimowym. Kto nie chciałby otulić się ciepłem w połączeniu z masażem, kiedy na zewnątrz brzydko i zimno? Przekonaj się jakie korzyści płyną z zabiegów modelujących ciało.

SPRAW RADOŚĆ - VOUCHERY PREZENTOWE

SPRAW RADOŚĆ - VOUCHERY PREZENTOWE

Szukasz niebanalnego pomysłu na podarunek dla ukochanej osoby, przyjaciela czy partnera biznesowego? Specjalnie w tym celu przygotowaliśmy eleganckie karty upominkowe Natural Skin Clinic. Zobacz więcej

SPRAW RADOŚĆ - VOUCHERY PREZENTOWE

Poznaj nas oczami naszych klientów

„Natural Skiin Clinic, to najlepsze miejsce do jakiego należy się udać! Dzięki Pani Magdzie moja cera zmieniła się drastycznie już po kilku zabiegach. Zmagałam się przez długi czas z problematyczną cerą, w tym z nieustającym problemem – trądzikiem. Dzięki konsultacji, zabiegom i wskazówkom co do dalszej pielęgnacji jak i diety jest o niebo lepiej !!! W salonie panuje super atmosfera. Obie Panie zarówno Pani Madzia jak i Pani Klaudia są prze mile, pomocne i bardzo profesjonalne, wiedzą doskonale co robią!.”

5 /

Gabriela Struzik

Zabiegi modelujące na ciało

„Podejście do klienta, które panuje w Natural Skin Clinic jest na najwyższym poziomie! Profesjonalizm to najlepsze określenie tego salonu. Ogromnie polecam Panią Magdę. Od samego początku zostałam przyjęta w przemiłej atmosferze. Idealnie dobrane zabiegi oraz kosmetyki sprawiły, że cieszę się jak nigdy zadbaną cerą. Osobiście z wielką przyjemnością wracam do tego salonu. Szczerze bardzo polecam !”

5 /

Patrycja Sykut

Zabiegi modelujące na ciało

„Bardzo profesjonalna i miła obsługa w salonie. Dotychczasowe zabiegi przy użyciu kwasów były bardzo udane – Pani Magda indywidualnie podchodzi do każdego klienta i rozmawia o jego oczekiwaniach dzięki czemu zabiegi są dobrze dostosowane do klienta, a skóra po zabiegu była przez długi czas odżywiona.”

5 /

Ola Christ

Zabiegi modelujące na ciało

„Uwielbiam to miejsce! Raz na jakiś czas staram się zadbać o swoją skórę i mam pewność że w tym salonie wszystkie zabiegi są przeprowadzone bardzo starannie i profesjonalnie. Gorąco polecam !”

5 /

Marianna Magdalena

Zabiegi modelujące na ciało
booksy