>

Karboksyterapia Julié - poprawa jakości skóry

Kobieta wykonująca zabieg karboksyterapii twarzy

Karboksyterapia to zabieg bezpieczny, bez działań niepożądanych - podobny do mezoterapii igłowej. Różnica polega na wprowadzaniu substancji aktywnej- w tym przypadku jest to medyczny dwutlenek węgla. Kontrolowana dawka tego „cudownego gazu” pozwala na chwilowe zwiększenie przepływu krwi, tlenu a przede wszystkim substancji odżywczych. Następuje lepsze odżywienie skóry, dotlenienie oraz rozpoczęcie procesu tworzenia nowych naczyń włosowatych.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

W Natural Skin Clinic w Krakowie pracujemy na najlepszym aparacie do karboksyterapii. Jest nim karboksyterapia Julie, posiadająca system podwójnego podgrzewania dwutlenku węgla, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. Sprzęt pozwala na precyzyjne dawkowanie ilości gazu, kontrolując przepływ na każdym obszarze ciała lub twarzy. 

Co wyróżnia naszą karboskyterapię na tle innych aparatów?

Posiadamy inteligentny system, które ma 4 najważniejsze zalety:

 • system automatycznego odpowietrzenia podzespołów, dzięki czemu macie Państwo gwarancję bezpieczeństwa podczas zabiegu oraz całkowitego zminimalizowania skutków ubocznych po zabiegu
 • podwójne podgrzewanie dwutlenku węgla, zmniejszające odczucia bólowe do minimum w porównaniu do większości aparatów dostępnych na rynku, które posiadają zimny gaz
 • precyzyjna kontrola przepływu gazu, pozwalająca na indywidualne dobranie parametrów dla każdego problemu skóry
 • medyczny dwutlenek gazu pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń w porównaniu do większości aparatów

Nasza karboksyterapia posiada protokoły zabiegowe dopasowane do każdego problemu skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Karboksyterapia najlepiej sprawdza się przy skórze pozbawionej blasku, zmęczonej, pozbawionej jędrności. Idealnie drenuje okolice oka, zmniejszając worki oraz cienie. Jeśli masz problem z opadającym owalem twarzy, spadkiem jędrności skóry, ten zabieg będzie idealny dla Ciebie. Karboksyterapia Julié to hit wśród zabiegów modelujących ciało, świetnie sprawdza się w przypadku cellulitu, powalając na szybszy transport składników odżywczych do miejsc z nagromadzoną tkanką tłuszczową, napinając i wygładzając skórę.

Do wskazań należą:

 • wiotkość skóry twarzy, szyji i drugiego podbródka
 • cienie, worki i opuchnięcia pod oczami
 • nadmierne wypadanie włosów
 • blizny, rozstępy
 • wiotka skóra brzucha po ciąży lub odchudzaniu
 • wspomaganie leczenia łuszczycy

Jakie efekty uzyskujemy?

W naszej klinice na początku przystępujemy do zebrania wywiadu z pacjentem. Podczas zabiegu kosmetolodzy wybierają odpowiednie parametry, po czym przystępują do wprowadzania dwutlenku węgla do okolicy zabiegowej. Dwutlenek węgla podawany za pomocą iniekcji powoduje chwilowy stan zapalny, który objawia się delikatnym zaczerwieniem znikającym zaraz po zabiegu. Podczas karboksyterapii następuje zwiększony przepływ krwi oraz limfy, co skutkuje lepszym napięciem i wygładzeniem skóry. Karboksyterapia poprawia jakość skóry, podnosząc owal twarzy i niwelując podwójny podbródek. Zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawiając napięcie skóry. Zmniejsza również cienie i obrzęki pod oczami. Błony komórek tłuszczowych ulegają rozpadowi, redukując lokalnie tkankę tłuszczową i cellulit. W przypadku blizn i rozstępów pozwala na zniszczenie zwłóknień i zastąpienie ich zdrową tkanką, zmniejszając widoczność tych defektów skóry.

Zalecamy wykonanie serii zabiegów składającej się z minimum 5 zabiegów co 1-2 tygodnie.

Najlepsze efekty w terapiach łączonych

W Natural Skin Clinic w Krakowie polecamy łączyć karboksyterapię z mezoterapią mikroigłową, jak i igłową.Pozwala to na lepsze dotlenienie komórek skóry oraz lepsze zaopatrywanie w składniki odżywcze. Zabieg intensyfikuje działanie napinające termoliftingu i pobudza komórki do syntezy kolagenu, dzięki czemu poprawia owal twarzy. Aby wzmocnić zabieg w przypadku cellulitu polecamy połączyć go z endermologią lub mezoterapią igłową, dzięki czemu efekty będą szybsze i długotrwałe. W przypadku blizn i rozstępów zalecamy łączenie z mezoterapią mikroigłową.

Do przeciwwskazań należą:

 • ciąża i laktacja
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • nieustabilizowana cukrzyca
 • infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze
 • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

Alternatywą dla zabiegu będzie: