>

Mikrodermabrazja Kraków

Mikrodermabrazja – podstawa zabiegów kosmetycznych

Popularny zabieg oczyszczający to często nieodłączny element terapii zabiegowych. Czy jest w ogóle skuteczna i po co w zasadzie się ją wykonuje? Czemu jest lepsza od innych metod?

To magiczna różdżka!

Obecnie coraz więcej mówi się o prawidłowym oczyszczaniu skóry. To podstawa dobrej i skutecznej pielęgnacji. Nie mniej ważna jest częstotliwość – zwłaszcza przy cerach problematycznych i zanieczyszczonych, a także dojrzałych.

Mikrodermabrazja to rodzaj mechanicznego złuszczenia naskórka z jego martwych komórek, które są już zbędne na powierzchni skóry. Często efektem jest matowa skóra, pozbawiona glow i energii. Aby promieniała i jednocześnie wyglądała na odmłodzoną trzeba skupić się na właściwym usunięciu korneocytów.

Jak działa ten rodzaj złuszczania i dlaczego jest lepszy od kawitacji lub peelingów z drobinkami? System oparty na podciśnieniu zasysa starty naskórek. Oczyszczanie jest możliwe dzięki głowicy, która posiada odpowiednie ziarenka ścierające lub cząsteczki korundu. Jest zdecydowanie mocniejszym zabiegiem w stosunku do innych metod.

Czy zatem cera wrażliwa nie może mieć wykonywanej mikrodermabrazji? Warto wykonać ją w sposób delikatny i dobrać odpowiednią ziarnistość, aby nie podrażnić skóry. Dzięki temu zabieg staje się uniwersalny i dopasowany do każdej cery.

Skuteczność mikrodermabrazji

To wielozadaniowy zabieg i z powodzeniem odnajduje się w wielu problemach skórnych. Stanowi świetną podstawę do dalszych terapii, ale może być również wykonywana samodzielnie. Systematyczność da odpowiednie rezultaty.

Jakie są efekty mikrodermabrazji?

  • wygładzenie skóry
  • zwiększenie absorpcji późniejszych preparatów
  • działanie przeciwzmarszczkowe
  • regulacja wytwarzania sebum
  • oczyszczanie porów
  • likwidacja nadmiernej suchości i rogowacenia

Zabieg przeznaczony jest zarówno dla osób z zaskórnikami, nadmiernym błyszczeniem cery, ale także z przebarwieniami i dla cer dojrzałych jako terapia odmładzająca.

Złuszczona skóra zawsze wygląda młodziej i zdrowiej. A to za sprawą odsłonięcia nowej warstwy naskórka.

Podstawa zabiegów – kiedy warto łączyć terapie?

W przypadku zabiegów pielęgnacyjnych z zakresu kosmetologii lub kosmetyki białej kluczowe jest prawidłowe przygotowanie skóry. Demakijaż to zdecydowanie za mało. Peeling wykonany z zastosowaniem mikrodermabrazji pozwala dogłębnie oczyścić skórę i przygotować ją na kolejne etapy.

Zastosowane serum, krem lub ampułki mają otwartą drogę i ich działanie jest skuteczniejsze bowiem nie ma bariery którą stanowią martwe komórki naskórka.

Łączenie z zabiegami złuszczającymi nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może być to zbyt intensywna ingerencja. Chętnie wykorzystywane peelingi chemiczne nie wymagają dodatkowego złuszczenia.


Niezależnie od tego jaką masz typ cery warto skorzystać z zabiegu mechanicznego oczyszczania. To dużo bezpieczniejsze niż manualne oczyszczanie i świetna alternatywa dla delikatniejszych peelingów. Stosowana regularnie gwarantuje mniej przetłuszczającą się cerę i świeży wygląd!