>

Oczyszczanie twarzy

Wszystko co musisz wiedzieć o oczyszczaniu!

Oczyszczanie twarzy to jeden z elementów, które zapewnią zdrową skórę. Dlaczego jest tak ważne i najwięcej się o tym mówi? Etapów pielęgnacji domowej jest wiele, jednak to prawidłowe i regularne oczyszczanie, a także złuszczanie zapewni efekt wybranych kosmetyków i kuracji.

Pierwszy etap – czyli filar w pielęgnacji

Oczyszczanie twarzy to podstawowa czynność w pielęgnacji każdej cery niezależnie od jej stanu oraz problemów skórnych. Odpowiednio dobrana zapewnia podstawę dla dalszego wprowadzania substancji aktywnych. Pielęgnacja domowa jest bardzo istotna ze względu na regularność – codziennie. Jeżeli nie jest przeprowadzana w sposób prawidłowy, nie można liczyć również na efekty podczas terapii zabiegowych.

Podstawowym błędem jest niezmywanie makijażu,a co gorsza przespana noc w takim makijażu. To dla cery duże obciążenie, które może objawiać się w formie późniejszych wykwitów, nadmiernym przetłuszczaniem lub wysuszeniem.

Błędy podczas oczyszczania

O co tyle hałasu? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że popełnia błędy w podstawowym etapie swojej pielęgnacji przez co jest ona mniej lub w ogóle nieskuteczna.

Poza oczyszczaniem twarzy stosujemy przeróżne kremy, odpowiednia serum, a czasem i olejki. Obecnie zachęca się również do regularnego stosowania filtrów przeciwsłonecznych SPF 50+.
Jeżeli pozostałości makijażu, sebum, potu i kosmetyków pozostaną na skórze to niestety dokładanie kolejnych nic nie zmieni. Może dojść do zapchania ujść gruczołów i manifestacji skóry.
Wszystkie kosmetyki oraz substancje zastosowane na skórę twarzy należy dokładnie zmyć!

Czy popełniasz te błędy?

  • idziesz spać w makijażu
  • stosujesz tonik do oczyszczania skóry
  • do demakijażu używasz tylko mleczka lub płynu micelarnego
  • nie myjesz twarzy po zastosowaniu preparatu do demakijażu

Jeżeli tak, to czas przyjrzeć się swojej pielęgnacji i zmienić nawyki w oczyszczaniu twarzy!

Lepiej późno niż wcale – prawidłowe oczyszczanie

O tym, by nie kłaść się spać z pełnym makijażem już wiemy. Coraz więcej mówi się także o dwuetapowym oczyszczaniu, które warto wykonywać dla zdrowia swojej skóry.

Zastosowanie jedynie jednego preparatu do oczyszczania twarzy to zdecydowanie za mało, aby usunąć ciężki podkład czy filtr przeciwsłoneczny z porów.

Dodatkowe zapewnienia o tym, iż płynu micelarnego nie trzeba zmywać są błędne. Choć niewidoczne pozostałości oraz micele wciąż są na naszej skórze. Prawidłowym kolejnym etapem jest zastosowanie żalu lub pianki do mycia twarzy.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym błędem jest stosowanie toniku do oczyszczania, co jest nagminnie stosowane. Tonik bowiem służy do przywrócenia pH skóry, odświeżenia, a nie posiada właściwości ani substancji myjących czy oczyszczających.


Teraz już każdy wie jak wygląda prawidłowe oczyszczanie skóry. Tak nieduża zmiana to wielka zmiana dla jakości skóry, aby była promienna, rozświetlona, bez podrażnień i problemów skórnych. Wypróbuj, a z pewnością poczujesz efekt prawidłowo oczyszczonej skóry