>

Peelingi chemiczne Kraków

Problemy skórne? Skutecznie się ich pozbądź!

Nie ma skóry idealnej, a każda jest inna i ma inne potrzeby. Jeżeli sprawia trudności, a podstawowa pielęgnacja jest niewystarczająca to czas wypróbować peelingów chemicznych. Jesień to idealny czas, by odświeżyć skórę po okresie letnim, rozjaśnić lub popracować nad innymi problemami jak pozostałe przebarwienia czy trądzik. Na co można liczyć? Sprawdź!

Skuteczność kwasów – skąd się bierze?

Niewątpliwie zdecydowana większość osób choć raz w życiu słyszała o dobroczynnym działaniu peelingów owocowych, a termin „kwasy” nie jest obcy. Peelingi chemiczne są znane w kosmetologii od wielu lat. Cenione za swoją wszechstronność oraz świetne efekty są stosowane do dziś w szeroko pojętej kosmetyce.

Dlaczego to właśnie peelingi są tak chętnie wykorzystywane? Sprawdzają się świetnie w terapiach łączonych w formie przygotowania do dalszych etapów, a także w celu wzmocnienia efektów czy wyciszeniu. Ich zastosowanie jest ogromne i ma duży potencjał. Odpowiednio zastosowane, pomimo swojej dużej mocy są bezpiecznym wyborem.

Podstawy peelingów – co warto wiedzieć?

Co w zasadzie kryje się za nazwą peelingi chemiczne? To rodzaj peelingu oparty na zastosowaniu substancji chemicznej o działaniu złuszczającym w różnym stopniu. Wiele kwasów jest pochodzenia naturalnego, dzięki czemu jest biozgodna z naszą skórą, a ich działanie nie wykazuje właściwości toksycznych.

Peelingi chemiczne posiadają podział ze względu na budowę chemiczną. Warunkuje to ich intensywność działania, pH oraz stężenie. W osiągnięciu pożądanych rezultatów nie wystarczy podstawowe nazewnictwo i opis. Umiejętność doboru i łączenia odpowiednich kwasów jest kluczowa dla zapewnienia odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa podczas zabiegu.

Problem skóry – który kwas?

Wybór peelingów chemicznych jest szeroki. Zatem jak wybrać ten odpowiedni dla naszej skóry? Każdy z nich ma nieco inne właściwości i zastosowanie. Istnieje szereg możliwości łączenia peelingów na tej samej wizycie w gabinecie.

Sprawdź, który może być pomocny:

Skóra zanieczyszczona i trądzik
Kluczowe jest działanie przeciwzapalne oraz regulacja wytwarzania sebum. Warto wypróbować kwas azelainowy, pirogronowy, szikimowy lub salicylowy.

Skóra dojrzała i zmęczona
Obudź ją i stymuluj. W odświeżeniu, redukcji zmarszczek i regeneracji pomoże kwas TCA, retinol, witamina C i glikolowy.

Przebarwienia
Kluczowe przy przebarwieniach jest złuszczanie kolejnych warstw naskórka, a także właściwości rozjaśniające. Wybieraj kwas ferulowy, mlekowy i TCA.

Skóra wrażliwa i delikatna
Zapomnij o intensywnych peelingach, które mogą podrażnić i pogorszyć stan skóry. Delikatne złuszczanie oraz wzmocnienie bariery ochronnej jest najważniejsze. Sprawdzi się kwas migdałowy, laktobionowy oraz z argininą.

Jesień to czas kwasów!

Podczas gdy żegnamy lato i słońce otwierają się drzwi do mocniejszych w swoim działaniu zabiegów, w tym między innymi peelingów chemicznych. Aby cieszyć się gładką, młodą skórą, bez przebarwień i krost już teraz skorzystaj z dostępności dobroczynnych właściwości złuszczania.


Każdy rodzaj cery jest wskazaniem do zabiegów z zastosowaniem peelingów owocowych. Nie warto się ich bać. Są bezpieczne, a możliwe efekty mogą przerosnąć oczekiwania! Po co czekać? Zadbaj o skórę podczas pochmurnych jesiennych dni, by w lato wkroczyć z nową energią i pewnością siebie!