>

Zabiegi na przebarwienia

Przebarwienia często klasyfikowane są jako defekty skóry, a coraz więcej pacjentów pojawia się w gabinetach kosmetycznych w celu zmniejszenia ich widoczności. Przyczyny przebarwień mają różne podłoże. Parę drobnych piegów potrafi dodać uroku, jednak dość rozległe zmiany powodują zmniejszoną pewność siebie, a skóra wygląda na starszą i mniej zadbaną.

Geneza i skutecznie przeciwdziałanie przebarwieniom

Przebarwienia to ogólne pojęcie ciemniejszych plam o różnej wielkości oraz różnym stopniu rozsiania na skórze – zarówno twarzy jak i ciele. Powstają z rozmaitych przyczyn takich jak: zaburzenia hormonalne (w tym również ciąża), przebyte schorzenia wraz z leczeniem farmakologicznym, są skutkiem zakończonych stanów zapalnych skóry, a także w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Warto więc nie zwlekać, ponieważ wraz z upływem czasu prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień jest coraz większe i wymaga dłuższej terapii. Przebarwienia o mniejszej intensywności można już rozjaśnić po jednym zabiegu kosmetologicznym, natomiast przebarwienia kilkuletnie ciemne wymagają już terapii składającej się z kilku zabiegów rozjaśniających i konsekwentnej ochrony przeciwsłonecznej kosmeceutykami.

Skuteczne zabiegi rozjaśniające przebarwienia

Jedną z kluczowych kwestii jest codzienna ochrona przeciwsłoneczna oraz dbanie o stan zdrowia.

Dodatkowym wsparciem, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom są wyspecjalizowane w tej dziedzinie zabiegi rozjaśniające, które w Natural Skin Clinic w Krakowie dobierane zostają indywidualnie w zależności od głębokości przebarwienia. Jako dopełnienie zalecamy również kontynuację terapii w formie pielęgnacji domowej profesjonalnymi kosmeceutykami. Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki intensywnym peelingom złuszczającym naskórek, do których zaliczamy przede wszystkim kwas trójchlorooctowy. Jest on głównym składnikiem peelingu medycznego Biorepeel przeznaczonego do rozjaśniania przebarwień o różnym pochodzeniu.

Zabiegi na przebarwienia w naszej klinice: