>

Zabiegi na blizny

Skóra musi znosić wiele testów wytrzymałości. Codziennie poddajemy ją próbie. Pomimo swojej wytrzymałości pojawiają się różne problemy estetyczne jak pamiątki w postaci blizn, od tych drobnych z dzieciństwa po rozległe blizny pooperacyjne. Często są pozostałością po leczeniu trądziku, zranień czy zabiegów operacyjnych. Obecnie nie trzeba się godzić na życie z nieestetycznymi znamionami. W Natural Skin Clinic w Krakowie jest wiele metod pozwalających zredukować blizny, tak aby były mniej widoczne i spłycone.

Ciesz się piękną skórą!

Blizna to zmiana skórna spowodowana uszkodzeniem skóry właściwej, w następstwie ubytek zostaje zastąpiony tkanką łączną włóknistą, co powoduje nieestetyczny zgrubiały wygląd. Podobny problem dotyka również osoby z rozstępami.

W przypadku blizn potrzebna jest terapia wykonania kilku zabiegów. Najpopularniejszym zabiegiem jest mezoterapia mikroigłowa w połączeniu z bardzo aktywnym białkiem- laktoferyną w preparacie estGen. Jego zadaniem jest intensywna przebudowa skóry z tkanką włóknistą, którą następnie będą zastępować zdrowe składniki skóry. W przypadku tego zabiegu zalecamy wykonanie minimum 4 zabiegów w odstępie miesięcznym. W przypadku blizn wypukłych gdzie konieczny jest efekt wygładzenia najlepsze rezultaty daje plazma azotowa, która już po pierwszym zabiegu złuszcza nadmiar tkanki włóknistej. W przypadku świeżych blizn jeszcze czerwonych, kosmetolodzy proponują we wczesnym etapie powstawania blizny karboksyterapię, która pozytywnie wpływa na przebudowę skórę i zaopatrowuje ją w niezbędne składniki odżywcze z krwi. 

Po serii zabiegów efekt i poprawa naskórka widoczna jest już w niedługim czasie, jednak dla pełnego efektu wymagany jest czas nawet od 3 do 6 miesięcy, kiedy produkowane są nowe włókna kolagenowe. Efektem jest wygładzona, napięta skóra o wyrównanym kolorycie.

Zabiegi, które polecamy: