>

Delikatna okolica pod okiem – co warto wiedzieć?

Jak o nią zadbać by nie narobić szkód? Jest wyjątkowym miejscem na twarzy i wyróżnia się na tle pozostałych miejsc. Często krem pod oczy jest pomijany, a zmarszczki szybko się pojawiają zdradzając również nasze zmęczenie, stres i przeżycia. Jak prawidłowo zadbać o tę delikatną okolicę?

Budowa skóry wokół oczu

Aby prawidłowo zrozumieć pielęgnację tego delikatnego obszaru warto poznać budowę skóry. Ta w okolicach oczu jest bardzo cienka (cieńsza niż na twarzy) i praktycznie pozbawiona tkanki tłuszczowej. Ponadto skóra jest wiotka i słabo ukrwiona przez co w okolicy pod okiem lubi gromadzić się chłonka.
Skutkiem są nieestetyczne zasinienia i worki pod oczami. Regularna praca mięśni mimicznych przyczynia się do szybkiego powstawania zmarszczek.

Likwidacja worków i cieni pod oczami nie jest prosta, ale są na to sposoby!

Kiedy pojawiają się worki i cienie pod oczami?

Każdy wie jak wygląda obszar pod okiem po nieprzespanej nocy. To jeden z czynników, które uwidaczniają się na skórze. Czynników jest wiele – od pielęgnacji, przez stres, aż po różne choroby.

Przyczyny:

  • stres
  • gromadzenie się hemoglobiny i jej rozkładu
  • uwarunkowania genetyczne
  • brak odpowiedniej ilości snu
  • ucisk podczas snu utrudniający odpływ chłonki
  • przemęczenie organizmu
  • zmęczenie oczu (np. podczas pracy przy komputerze)
  • za duża ilość soli w diecie
  • choroby: cukrzyca, wątroby, anemia, tarczycy, problemy z układem krążenia

W znalezieniu przyczyny pomoże szersza perspektywa spojrzenia na problem. Dlaczego kosmetyki lub odpowiednia dawka snu nie zmniejsza problemu? Kiedy rano opuchnięcie jest większe niż w ciągu dnia korzystne okażą się masaże, które w sposób drenujący pomogą w przepływie krwi i limfy dotleniając tym samym cienką skórę wokół oczu.

Pielęgnacja to podstawa!

W likwidacji worków i cieni pod oczami ważna jest zarówno pielęgnacja jak i ochrona oczu. Narażona jest ona na nadmierne wysuszenie, promieniowanie słoneczne, czynniki atmosferyczne (wiatr, mróz), a także uszkodzenia mechaniczne.

Prawidłowy demakijaż opiera się na delikatnych ruchach, bez pocierania i naciągania skóry. Najlepszym sposobem jest sprowadzenie tej czynności do codziennego rytuału. Nasączony wacik wystarczy przyłożyć i odczekać aż makijaż się rozpuści, a resztki zmyć patyczkiem.

Aby zlikwidować worki i cienie pod oczami konieczne jest stosowanie filtrów ochronnych oraz okularów przeciwsłonecznych. Promieniowanie jest bardzo szkodliwe dla naszej skóry i przyśpiesza starzenia.

Kosmetyki nawilżające muszą być przystosowane do okolicy pod okiem, przebadane i bezzapachowe, by były bezpieczne i nie wywołały alergii lub zaczerwienienia. Pamiętaj, by nie nakładać ich zbyt blisko gałki ocznej.

Wspomagające zabiegi – koniec z zasinieniami!

Oprócz prawidłowej ochrony i pielęgnacji są dostępne zabiegi kosmetyczne, które świetnie wspomogą walkę o piękną skórę wokół oczu. Aby była rozświetlona, gładka i nawilżona wybieraj:

karboksyterapia – dzięki dwutlenku węgla dotleni i odżywi skórę. Z czasem wzmocniona i pogrubiona nie będzie już prześwitywała.
mezoterapia igłowa – dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry wokół oczu na dłużej!

termolifting– wspomoże drenaż opuchnięć i uelastyczni skórę.

b-like – oparty na składnikach napinających spłycą zmarszczki i nawilżą skórę.


Skóra w okolicach oczu jest wymagająca, jednak wystarczy przestrzegać paru zasad, by skóra wyglądała na wypoczętą, świetlista i nawilżoną. Wybieraj i mieszaj zabiegi, by osiągnąć najlepszy efekt dla swojej skóry!