>

Oczyszczanie manualne skóry na zimno

Zabieg pielęgnacyjny na twarz

Jest to zabieg kosmetologiczny mający na celu usunięcie zanieczyszczeń skóry- zaskórników i oczyścić zatkane pory skórne. W Natural Skin Clinic w Krakowie rozpulchniamy skórę specjalną maską na zimno, dzięki czemu chronimy skórę przed mocnym podrażnieniem wapozonu i nie wpływamy na pogorszenie naczynek na twarzy. Zabieg oczyszczania również można wykonywać na plecach, gdzie często skóra zanieczyszcza się i wymaga szczególnej uwagi. Czas zabiegu waha się od 1,5 h do 2,5 h.

Posiadamy dwie wersje zabiegu oczyszczającego na twarz:

  • wersja optymalna przy skórach mniej zanieczyszczonych, zakończona maską antybakteryjną z zieloną glinką
  • wersja deluxe przy skórach mocno zanieczyszczonych, zakończona dodatkiem kwasu migdałowego i nałożeniem maski algowej.

Bazujemy na produktach renomowanej marki Purles, podchodzącej holistycznie do skóry, z bardzo aktywnymi substancjami naturalnymi o dobroczynnych działaniach.

Jakie efekty uzyskujemy?

Po oczyszczaniu manualnym skóra jest zmatowiona, wyciszona i odkażona. Regulujemy produkcję sebum dzięki kwasowi migdałowemu, skóra mniej się świeci w ciągu dnia. Wszelkie wypryski szybciej się goją, zmniejsza się ich ilość na skórze. Skóra po zabiegu jest odświeżona, zwężone są pory.

Wzmocnienie efektów

Oczyszczanie manualne na zimno często łączymy z peelingami chemicznymi, mikrodermabrazją lub peelingiem kawitacyjnym. Uzyskujemy satysfakcjonujący efekt oczyszczenia skóry i zadowolenie wśród pacjentów.

Jak pielęgnować skórę po oczyszczaniu?

Wszelkie podrażnienia skóry po oczyszczaniu manualnymi, regenerujemy kremami typu Alantan lub Bepanthen. Jest możliwość zakupienia na recepcji specjalnego kremu medycznego, który przyspiesza regenerację skóry. Przez pierwsze 24 h należy unikać intensywnych ćwiczeń, kosmetyków kolorowych do makijażu, basenu oraz sauny.

Do przeciwwskazań należą:

  • aktywna opryszczka
  • ciąża 
  • ostre stany zapalne skóry w miejscu zabiegu
  • alergia
  • ostre postacie trądziku: ropne

Polecamy również inne zabiegi o podobnym działaniu oczyszczającym: